ENGELSİZ EVİM PROJESİ BASIN BÜLTENİ
 
Engellilik, bedensel ve zihinsel fonksiyonlardaki hasarlar nedeniyle meydana gelen kayıpların yarattığı bir olgudur. Ülkemizde ki araştırmalar engellilerin çok büyük sosyal dezavantajlara maruz kaldıklarını ortaya koymuştur. Bu durumun yol açtığı sosyal eşitsizlikler, engellileri toplumun en dezavantajlı, pozitif ayrımcılığa en yakın gruplarından biri haline getirmiştir.
Bölgemizde engelli vatandaşlarımız için sosyal sorumluluk üstlenen kamu kurumları faaliyetlerini yürütürken, engelli vatandaşlarımızı düşünerek onların yürüyebileceği kaldırımlar, parklar inşa etmekte, ulaşım hizmetlerinde kolaylık sağlayacak çalışmaları sürdürmekte, proje çalışmaları yapmaktadır.
Engellilerin hane dışında ki yaşamlarına odaklanmış bu çalışmalarında ötesinde ‘Engelsiz Evim’ projemiz ile amaç: Yaşamının büyük bir çoğunluğunu evinde geçiren engelli vatandaşlarımızın yaşam alanlarına küçük dokunuşlarla evlerini bağımsız hareket edebilmelerine uygun hale getirmektir.
Bu kapsamda Beykoz ilçemizde yaşayan engelli yoksul vatandaşlarımızınyaşadığı 10 haneyi tespit ederek yaşam alanlarını küçük dokunuşlarla yaşanabilir yerlere dönüştürmek kendi hanelerinde ki engelleri ortadan kaldırmak projemizin ana amacıdır.
Engelsiz Evim ProjesiBeykoz Kaymakamlığımızın koordinesinde, Beykoz Belediyesi, Beykoz Omurilik Felçlileri Derneği ve Beykoz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ortaklaşa yürütülecektir.
        Ahmet KATIRCI
      Beykoz Kaymakamı
 
Başvuru Yeri; BEYKOZ KAYMAKAMLIĞI PROJE KOORDİNASYON MERKEZİ
Son Başvuru Zamanı : 14 TEMMUZ 2017 CUMA